NAD WODĄ

W poniedziałek  9 czerwca uczniowie szkoły podstawowej z Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie pojechali na wycieczkę nad jezioro Dzierżno. Tym razem pogoda nam dopisała i w gorącym słońcu mogliśmy długo pływać łódkami.  Przeżycie tej wspaniałej przygody umożliwili nam nasi przyjaciele z Klubów Żeglarskich „Kornelius”, „Klar” i „Dal”. Dodatkowo upiekli specjalnie dla nas pyszne ciasta, przygotowali kiełbaski, które piekliśmy w ognisku. Wspaniale spędzony dzień zostało zakończone wspólnym śpiewaniem piosenek przy dźwiękach gitary.  Pobyt  nad jeziorem na długo zostanie nam w pamięci.

Wycieczka ta była możliwa, dzięki realizacji projektu „Poznajemy świat” w ramach rozszerzenia oferty edukacyjnej opracowanego przez nauczycielki szkoły,  sfinansowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kadłubie.

Dziękujemy wszystkim za życzliwość i miłe przyjęcie. Mamy nadzieję, że za rok również się spotkamy i wspólnie razem popływamy.

Iwona Mielcarz

W dniach 26-31 maja uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie mieli okazję skorzystać z uroków polskiego morza. Pod opieką p. Iwony Mielcarz i p. Marty Kapica wyjechali na „Zieloną szkołę” do Grzybowa, pięknej i spokojnej miejscowości położonej k/Kołobrzegu. Dla niektórych uczniów był to pierwszy kontakt z morzem. Codzienne spacery brzegiem morza, zabawy na plaży, zwiedzanie latarni, rejs statkiem, sprawiły że wspomnienia na długo zostaną w pamięci. Dzięki wyjazdowi uczniowie poznali nowy środek komunikacji morskiej oraz środowisko nadmorskie. „Zielona szkoła” nad morzem to nie tylko doskonałe warunki do zabawy, rozwijanie umiejętności poznawczych i edukacyjnych, ale również korzyści zdrowotne. Nadmorskie nasycone jodem powietrze to silny i bardzo pozytywny bodziec dla układu odpornościowego.

Wyjazd był możliwy dzięki Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kadłubie, które sfinansowało większą część kosztów wycieczki. Pobyt nad morzem został przedłużony o jeden dzień dzięki uprzejmości gospodarzy pensjonatu „Bida”, którzy zasponsorowali nam jeden nocleg. Na pożegnanie przygotowali dla nas pyszne kiełbaski i kaszankę z grilla. Dziękujemy bardzo p. Halinie i Andrzejowi Rajskim za życzliwe przyjęcie i rodzinną atmosferę.

Iwona Mielcarz, Marta Kapica